Czy torby bawełniane są ekologiczne?

Coraz częściej się zdarza, że w różnego rodzaju sklepach i butikach nie mamy już możliwości zapakowania swoich zakupów do toreb foliowych. Tego typu akcesoria są bowiem zastępowane torbami bawełnianymi. Akcesoria te, oprócz tego, że są wytrzymałe, to na dodatek są wykonane z naturalnych materiałów. Prowadzona polityka wielu państw Unii Europejskich propaguje stosowanie toreb bawełnianych, uznając je za ekologiczne, a tym samym za dbające o środowisko naturalne.

Torby bawełniane na zakupy

Często zauważaną praktyką jest to, że osoby robiące zakupy w supermarketach przychodzą z własnymi torbami bawełnianymi. Są to akcesoria odznaczające się wysoką wytrzymałością, co powoduje, że może zostać do nich zapakowana znacznie większa ilość zakupów. Oprócz tego torby bawełniane mogą być wykorzystywane nawet przez bardzo długi czas bez jakichkolwiek oznak zużycia oraz zniszczenia. Przekłada się to na ich dbałość o środowisko, gdyż nie są wyrzucane natychmiast po powrocie do domu, a mogą być schowane i wykorzystane powtórnie.

Torby bawełniane – charakterystyka

Jak pokazują przeprowadzone badania, torby plastikowe rozkładają się w glebie od 100 do nawet 1.000 lat. Dla porównania, torba bawełniana potrzebuje na to od 1 do 5 miesięcy. To jeden z podstawowych argumentów mówiących o tym, dlaczego warto wykorzystywać torby bawełniane. Torby bawełniane odznaczają się odpornością na rozciąganie oraz niewrażliwością na wilgoć. Oznacza to, że w przypadku ich zabrudzenia, można je wyprać w zwykłej pralce.

Bardzo dużą zaletą toreb bawełnianych jest to, że dają one możliwość naniesienia na nie różnego rodzaju napisów i nadruków reklamowych. Będą więc znakomitymi akcesoriami promocyjnymi oraz gadżetami dla klientów. Torby bawełniane same w sobie zajmują niewiele miejsca, przez co mogą być schowane do samochodu lub nawet do torebki. Wystarczy posiadać zaledwie kilka sztuk tego typu akcesoriów, aby nie musieć już nigdy pakować swoich zakupów do toreb foliowych mających bardzo negatywny wpływ na nasze środowisko.