BOMBACIO TO 100 % BAWEŁNY Z UZBEKISTANU

BOMBACIO oferuje bawełniane produkty wykonane ze 100% bawełny, bez dodatków. Nasza bawełna pochodzi z naturalnych upraw Uzbekistanu.

Może nie wiecie, ale Uzbekistan to kraina bawełny. Bawełnę sprowadzono tu ponad sto lat temu z Ameryki Środkowej i od tego czasu Uzbekistan w większości pokrywają pola bawełny.

Większości z nas, uprawa bawełny kojarzy się z białymi plantacjami krzewów. W rzeczywistości bawełna to piękny, zielony krzew, o dużych żółtych, kremowych lub różowych kwiatach, podobnych do hibiskusa, z którym bawełna jest spokrewniona. 

Bawełna to roślina jednoroczna, której nasiona trafiają do gruntu wczesną wiosną. Klimat Uzbekistanu gwarantuje idealne warunki dla rozwoju bawełny – wysokie temperatury i nasłonecznienie w okresie 5-6 miesięcy trwania wegetacji. 

Zbiory bawełny w Uzbekistanie odbywają się jesienią. Zbierane są dojrzałe kwiaty bawełny, z których wyciąga się włókna. Nazywa się je surową bawełną. Tak powstały produkt trafia do punktów zbioru, a następnie do zakładów dziewiarskich, w których elementy surowej bawełny są obrabiane i układane na odpowiednią długość. Nasza bawełna ma średnie włókna o długości 33 – 35 mm. Z nich powstaje przędza, nici, surowe i gotowe tkaniny bawełniane.

Bawełna z Uzbekistanu jest cenionym surowcem na świecie. Nie dziwi więc fakt, że uprawa bawełny i przemysł tekstylny to priorytetowe dziedziny gospodarki Uzbekistanu, który obecnie jest jednym z największych producentów i eksporterów bawełny na świecie.

BAWEŁNA BOMBACIO JEST PRZYJAZNA DLA ŚRODOWISKA I CZŁOWIEKA

Bawełna to bardzo naturalna tkanina, znana ludzkości już od ponad dwunastu tysięcy lat. Sposób jej powstawania i pozyskiwania bawełny sprawia, że jest uważana za jeden z najbardziej naturalnych surowców na ziemi. 

Bawełna jest mniej szkodliwa dla środowiska. Bawełna ma neutralny ślad węglowy, co oznacza, że ilość CO2 usuwana przez rośliny bawełny na całym świecie z powietrza jest równoważna zmniejszeniu liczby samochodów na naszych drogach aż o 7 milionów.

Bawełna wykorzystuje dużo wody, szczególnie na terenach gdzie uprawy są dodatkowo nawadniane. Jednak woda wykorzystywana do uprawy bawełny stanowi jedynie około 3% światowego zużycia wody w rolnictwie

W przeciągu ostatnich 25 lat odnotowano znaczący spadek liczby zastosowań pestycydów przy uprawie bawełny. Pestycydy są wykorzystywane przez rolników głównie do stabilizowania plonów, zarówno przy produkcji bawełny organicznej i konwencjonalnej

Recykling bawełny jest dużo tańszy. Bawełna jest w 100% biodegradowalna i nadaje się do kompostowania. 

Bawełna może z sukcesem zastąpić plastik czy papier. Produkty bawełniane są wielorazowego użytku. Torby bawełniane są bardziej wytrzymałe niż torby papierowe, a jednocześnie nie szkodzą środowisku i zwierzętom, tak jak plastikowe torebki i foliówki. 

 

BAWEŁNA BOMBACIO JEST EKOLOGICZNYM MEDIUM REKLAMOWYM

Ekologia jest istotną częścią filozofii firm i marek. Nasze produkty ze 100% bawełny są ekologicznym medium reklamowym, cenionym przez Klientów, którzy dbają o środowisko i człowieka. Nasze produkty bawełniane jak: torbyręcznikiszlafrokipościel mają naturalny kolor, ale dają się łatwo farbować. Pozwalają na indywidualne podejście i personalizację. Elastyczność i duża powierzchnia produktów bawełnianych pozwala na umieszczenie brandingu marki, w taki sposób, by wyróżnić się z tłumu i zwrócić uwagę Klientów. Nasza bawełna jest otwarta na kreatywność, nieszablonowość i innowacje. Nasze bawełniane produkty są praktycznym i wytrzymałym prezentem reklamowym – posłużą na codzień i kolejne lata. UWAGA: Decydując się na wybór bawełny jako medium reklamowe, trzeba zwrócić uwagę na jakość materiału. Często tkaniny opisane jako 100% bawełny różnią się wyglądem, splotem oraz dotykiem. Materiały bawełniane dobrej jakości wyróżnia:
  • metka – powinien znajdować się na niej skład materiału, dlatego w łatwy sposób sprawdzimy czy dany produkt jest wykonany z 100% bawełny czy materiału z domieszką
  • cena – bawełna wysokiej jakości nie może być po prostu sprzedawana zbyt tanio
  • szycie – dobra jakościowo bawełna posiada gładką powierzchnię, bez wystających nitek, poszarpanych włókien czy nierównych zszyć. Dzieje się tak dlatego, że producenci stosują różnego rodzaju sploty i poddają tkaniny dodatkowej obróbce chemicznej.

BAWEŁNA BOMBACIO MA WIELE ZASTOSOWAŃ

Zastosowanie naturalnej bawełny nie zna granic i w zależności od rodzaju materiału z naszej bawełny powstają przeróżne produkty: 

Odzież bawełniana, jak: t-shirt bawełniany, koszulki i bluzki bawełniane, koszule, spódnice, suknie, bielizna osobista bawełniana, stroje sportowe, płaszcze, czapki, kapelusze

Tekstylia bawełniane, jak: bawełniane torby i plecaki, bawełniana pościel, poszwy z bawełny, prześcieradła bawełniane, ręczniki bawełniane, szlafroki z bawełny, kapcie, narzuty, koce, zasłony, dywany, ścierki kuchenne, obrusy

Pasmanteria bawełniana, jak: ozdoby, tkaniny do haftu, kordonki, sznurki

Bawełna medyczna, jak: bawełniane maseczki, fartuchy flizelinowe   

Bawełna tapicerska na tkaniny obiciowe